/Sprzęt do czyszczenia kotłów

Verhagen rozpoczął swoją działalność we wczesnych latach sześćdziesiątych i zaczynał od wynalezienia maszyny przeznaczonej do czyszczenia rur płomieniowych i kotłowniczych znanej jako RAZUROTER (holenderski akronim czasowników ragen, zuigen, roteren – zamiatanie, odkurzanie i obracanie). Unikalną cechą urządzenia jest brak wytwarzania kurzu podczas pracy.
Razuroter szybko usuwa sadzę i kamień z rur płomieniowych. Razurotery z funkcją odkurzania mogą odgarniać kamień, po czym luźne zabrudzenia są usuwane natychmiast za specjalnym drutem sprężynowym w połączeniu z przemysłowym odkurzaczem Verhagen Comzu. Wszystkie Razurotery są budowane na zamówienie przez Verhagena.

  • Czyszczenie zbiorników za pomocą serii COMZU. Seria COMZU-F, którą produkujemy na miejscu, obejmuje szeroką gamę standardowych i niestandardowych modeli do czyszczenia kotłów. Te urządzenia czyszczące przeznaczone do zbiorników wyróżniają się prostotą, niezawodnością i solidnością, co gwarantuje dziesięciolecia bezproblemowego użytkowania.

    Urządzenia czyszczące do kotłów F2213/13 i F3313/13 są wyposażone w separator 130-litrowy ze stali nierdzewnej, który umożliwia odkurzanie gorących popiołów, bardzo drobnych materiałów, cieczy i dużych ilości innych materiałów bez ich usuwania w standardowym zbiorniku próżniowym.

    Razuratory są powszechnie używane do czyszczenia zbiorników zasilanych olejem lub drewnem, służą do odkurzania bardzo drobnych materiałów, między innymi materiały ścierne.

    Urządzenia dostarczane są z różnymi kategoriami filtrów w tym HEPA.